КИЇВ (QHA) - -

Вибори до Державної Думи Росії будуть нелегітимними, вважає заступник голови ЦВК України Андрій Магера.
Так, він розповів, що до складу нижньої палати російського парламенту входять 450 депутатів, з яких 225 обирають за пропорційною системою за принципом загальнофедерального багатомандатного округу, куди РФ додала Крим і Севастополь. Решта 225 депутатів обирають у 225 одномандатних мажоритарних округах, чотири з яких створені в Криму і Севастополі.


— Цілком зрозуміло, що пропорційна частина з урахуванням окупованих територій (Крим і Севастополь) — це один результат, а без окупованих — інший. Тому виконуємо просту арифметичну дію: 225 (кількість депутатів, які обираються за пропорційною частиною) + 4 (кількість депутатів, які обираються в одномандатних округах, що створені на окупованих територіях) = 229. Отже, 229 депутатів з 450 «обираються» нелегітимно. Це абсолютна більшість від конституційного складу Державної Думи, — написав Магера на своїй сторінці у Facebook.


Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звернувся до кримчан із закликом бойкотувати вибори до Держдуми Росії 18 вересня 2016 року. Він також зазначив, що проведення незаконних виборів до парламенту РФ на території тимчасово окупованого Криму робить нелегітимними не тільки так званих «кримських депутатів», а й ставить під сумнів легітимність усієї Державної Думи.
Міністерство закордонних справ України неодноразово заявляло, що вибори в анексованому Криму незаконні.
Прокуратура АР Крим у Києві пригрозила відкриттям кримінальних справ щодо осіб, причетних до організації виборів у Криму.
ФОТО: інтернет

QHA