КИЇВ (QHA) -

Нерухоме майно міжнародного аеропорту "Одеса" і 75% акцій компанії, яка ним володіє, передані в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Про це сьогодні, 10 квітня, заявили у прес-службі Національного антикорупційного бюро.

Відзначається, що рішення про арешт цих активів ухвалив 29 березня суддя Солом'янського районного суду м. Києва, задовольнивши клопотання детективів НАБУ і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Одеської міської ради і ТОВ "Одеса аеропорт Девелопмент" (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

В користування АРМА передано будівлю аеропорту (у тому числі два термінали) загальною площею понад 65 тис кв м.

У прес-службі підкреслили, що арешт майна має забезпечити виконання завдань кримінального судочинства і стане основою для повернення майна територіальній громаді міста Одеса.

Слідчими було встановлено, що у 2011 році, всупереч вимогам законодавства, відбулося відчуження комунального майна міжнародного аеропорту "Одеса" на користь суб'єктів господарювання.

Відчуження відбулося у результаті створення Одеською міською радою і ТОВ "Одеса аеропорт Девелопмент" (бенефіціарними власниками якого на той момент були відомі місцеві одеські підприємці) ТОВ "Міжнародний аеропорт Одеса", до статутного фонду якого було передано майно КП "Міжнародний аеропорт Одеса".

При цьому в створеному ТОВ "Міжнародний аеропорт "Одеса" громада отримала частку в розмірі 25% акцій, решта відійшла приватним власникам.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ірландський лоукостер Ryanair запустив масштабний розпродаж авіаквитків зі знижкою 20% з України. Знижки поширюються на 250 тисяч квитків на авіарейси до 30 листопада 2018 року. Придбати квитки зі знижкою можна до 22 квітня.

QHA