ВАШИНГТОН (QHA) -

Арештом голови Державної фіскальної служби Романа Насирова Україна демонструє стабільність щодо проведення реформ в країні і, зокрема, у боротьбі з корупцією. Про це повідомив за допомогою свого інтернет-сайту глава Комітету з питань збройних сил Сенату США Джон Маккейн.

Він зазначив, що успіх України залежить зокрема і від верховенства права, і закликав український уряд продовжувати боротьбу з корупцією.

— Арешт головного податківця України голови Державної фіскальної служби України Романа Насирова, обвинуваченого у розкраданні, для уряду України є позитивним кроком вперед у боротьбі з корупцією. Стабільність і успіх України у довгостроковій перспективі залежать від її дотримання реформ, зокрема зміцнення верховенства права та боротьби з корупцією. Я схвалюю прогрес уряду України та закликаю його продовжувати антикорупційні поштовхи, заявив сенатор.

Нагадаємо, 22 червня 2016 року НАБУ і САП викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність із ВАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. ВР України вирішила притягти народного депутата Онищенка — головного фігуранта «газової справі», проте він встиг на той час сховатися.

На початку березня 2017 року у рамках «газової справи» почав фігурувати глава ДФС Роман Насиров, йому інкримінували злочин за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). 9 березня Насирову оголосили рішення суду: він заарештований на 2 місяці з правом внесення застави 100 млн грн.

ФОТО: інтернет

QHA