ПАРИЖ (QHA) -

Франція та Німеччина наполягають на тому, що сторонам конфлікту необхідно продовжити обмін полоненими за формулою «всіх на всіх», як це передбачено у Мінських домовленостях. Країни зажадали від проросійських бойовиків припинити порушення перемир'я та руйнування цивільної інфраструктури, щоб запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі. Про це сказано в спільній заяві Франції та Німеччини за підсумками переговорів 24 липня у Нормандському форматі.

Крім того, були порушені питання відведення важкого озброєння від лінії зіткнення, а також вільного та безпечного доступу спостерігачів місії ОБСЄ до всіх районів Донбасу.

Повідомляється, що лідери Нормандської четвірки домовилися продовжити переговори в телефонному форматі. Також ведеться підготовка до засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську, яка відбудеться 2 серпня.

Нагадаємо, вчора, 24 липня, президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову у Нормандському форматі з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Росії Володимиром Путіним, в якій зазначив, що останні дні липня на Донбасі стали одними з найкривавіших у 2017 році, і закликав РФ негайно припинити агресивні дії та поставки зброї на окуповані території.

ФОТО: інтернет

QHA