МОСКВА (QHA) -

Президент Франції Еммануель Макрон і президент Росії Володимир Путін обговорили в рамках Петербурзького міжнародного економічного форуму справу українського політв'язня Олега Сенцова, а також питання Ірану та Сирії. Про це повідомив президент Франції на брифінгу за підсумками перемовин.

— Ми говорили про права людини під час наших перемовин, були згадані багато питань, у тому числі пан Сенцов ... Серебренніков (російський режисер Кирило Серебренніков, переслідуваний за критику російської влади — ред.), який також змусив багатьох мобілізуватися. Я говорив президенту, що це два дуже чутливих питання для нашої країни, оскільки інтелектуальна еліта дуже стурбована, — зазначив Макрон.

Так, французький журналіст поставив Путіну питання про долю Сенцова, якого в РФ засудили до 20 років позбавлення волі. Путін заявив, що Олег Сенцов був засуджений нібито за підготовку терактів і нагадав про те, що в Україні затримали директора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

Сторони також обговорили вихід США з іранської ядерної угоди. Глава Франції підкреслив, що необхідно змусити Тегеран виконувати зобов'язання в рамках угоди.

Макрон також зазначив, що у вирішенні конфлікту в Сирії мають брати участь всі регіональні держави.

QHA повідомляло, що російська інтелігенція закликала звільнити Сенцова. Члени літературного правозахисного об'єднання "Вільне слово", петербурзького ПЕН-клубу та члени "Вільного історичного товариства" заявили, що смерть Олега Сенцова стане ганьбою для Росії.

Нагадаємо, Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів.

Пізніше адвокат Сенцова заявив, що ув'язнений має намір у голодуванні йти до кінця.

Джерело: Радіо Свобода

QHA