КИЇВ (QHA) -

Президент Франції Еммануель Макрон проведе зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним у Санкт-Петербурзі сьогодні, 24 травня.

Візит Макрона до РФ триватиме з метою поліпшити відносини Європи і Росії. Однак президент Франції зазначив, що не можна проявляти слабкість у відносинах з главою Росії.

— Я вважаю, що ми ніколи не повинні проявляти слабкість у відносинах з президентом Путіним. Коли ви проявляєте слабкість, він цим користується.

Деякі аналітики відзначають, що Макрон не досягне прогресу в розмові з Путіним. Сторони планують обговорити питання, пов'язані з Україною та Сирією.

Під час візиту Макрона будуть супроводжувати лідери французького ділового співтовариства, такі як глава енергетичної компанії Total, представники промисловості Danone і банку Societe Generale.

Франція є одним з найбільших інвесторів в Росії. Обсяг двосторонньої торгівлі досяг 15,5 мільярда доларів у 2017 році.

Відзначимо, раніше Асоціація режисерів Франції закликала Еммануеля Макрона обговорити з Володимиром Путіним питання звільнення українського політв'язня, режисера Олега Сенцова.

QHA повідомляло, що російська інтелігенція закликала звільнити Сенцова. Члени літературного правозахисного об'єднання "Вільне слово", петербурзького ПЕН-клубу та члени "Вільного історичного товариства" заявили, що смерть Олега Сенцова стане ганьбою для Росії.

Нагадаємо, Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів.

Пізніше адвокат Сенцова заявив, що ув'язнений має намір у голодуванні йти до кінця.

Джерело: Голос Америки

QHA