МІНСЬК (QHA) -

Російська сторона у підгрупі з питань безпеки тристоронньої контактної групи у Мінську не погоджується на створення зони безпеки уздовж неконтрольованої частини кордону України, заявив на своїй сторінці у Facebook представник України в підгрупі з питань безпеки Євген Марчук.

За його словами, Київ пропонує обговорення складових самого процесу припинення вогню, починаючи з посиленого цілодобового контролю силами СММ ОБСЄ прикордонної зони неконтрольованої частини україно-російського кордону. Однак російська сторона має намір блокувати пропозиції української сторони.

Марчук зазначає, що пропозиція має на меті одне — щоб СММ ОБСЄ фіксувала і документувала усі факти незаконних масових поставок РФ зброї і боєприпасів сепаратистам.

— Йдеться про створення силами СММ ОБСЄ зони безпеки уздовж неконтрольованої нами частини держкордону. Російська сторона категорично не погоджується з цією пропозицією, заявляючи, що вона не має відношення до припинення вогню. З усього видно, що російська сторона блокуватиме й інші українські пропозиції, — додав він.

За словами Марчука, російська сторона заявляє, що не має відношення до припинення вогню.

Раніше Марчук заявив, що українська сторона має вже зараз сформулювати відповіді на різні питання, які виникають у процесі реінтеграції Донбасу і розписати у постанові Кабміну повернення Донбасу.

За словами Марчука, постанова на рівні уряду необхідна, оскільки закон про реінтеграцію не дає відповіді на безліч конкретних запитань.

QHA