КИЇВ (QHA) -

Перша леді України Марина Порошенко прибула в «Кримський дім» сьогодні, 26 червня, у День кримськотатарського прапора.

Дружина президента заповнила разом дітьми-переселенцями з Криму «Книгу Миру».

Марина Порошенко зазначила, що кримськотатарський прапор є символом України на окупованому півострові.

— Я впевнена, що саме цей прапор є символом України на кримському півострові. Дуже символічно, що саме сьогодні ми будемо заповнювати сторінку в національному проекті «Книга Миру» з дітьми-переселенцями з Криму. Важко навіть уявити масштаби трагедії, коли після анексії Росією Криму 25 тисяч кримських татар були змушені залишити свої будинки, — сказала вона.

За словами Марини Порошенко, ідея написати в книзі дитячі бажання виникла у 2014 році.

— Цей проект з'явився ще у 2014 році, коли на нашу землю прийшла біда: коли Росія анексувала Крим, втрутилася на територію східної України. Саме тоді, як мирна відповідь на військові дії, ми вирішили заповнювати сторінки з дитячими побажаннями про мир на українській землі, — зазначила Перша леді.

Підписати книгу прийшло більше десяти українських і кримськотатарських дітей-переселенців з Криму. Разом зі своїми побажаннями вони також вклеювали фотографії, зроблені до переїзду на материкову частину України. Також у заході взяв участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

Тим часом, сьогодні у Києві стартував автопробіг, присвячений Дню кримськотатарського прапора. Колона з 30-ти автомобілів стартувала від готелю "Космополіт" (метро "Шулявська"). Автомобілі прикрашені кримськотатарськими і українськими прапорами.

Раніше QHA повідомляло, що 25 – 26 червня в анексованому Криму проводять марафон, присвячений Дню кримськотатарського прапора.

Організатором акції виступив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джеляль, який разом з активістами має намір протягом двох днів обійти увесь Крим з величезним кримськотатарським прапором.

Джерело: Крым.Реалии

QHA