КИЇВ (QHA) -

Український омбудсмен Людмила Денісова провела телефонну розмову з матір'ю політв'язня Станіслава Клиха, який перебуває у психіатричній лікарні при колонії.

Про результати розмови Денісова написала у своєму Facebook. За її словами, коли Тамара Іванівна Клих була у політв'язня два місяці тому, він увесь час згадував про дитинство. Тоді це її наполохало.

— Турбує те, що Станіслав попросив дитячі книжки. Коли мама була у нього 2 місяці тому, він теж увесь час говорив про дитинство. Зараз Тамара Клих не може поїхати до сина, оскільки вона сама дуже погано себе почуває, у неї великі проблеми зі здоров'ям. Усе ж їй 75 років, — написала Денисова.

Тамара Клих не довіряє інформації, яку отримує з різних джерел щодо свого сина, і тому наполягає, щоб до нього допустили українського омбудсмена.

У свою чергу консул України їй повідомив, що буде намагатися потрапити до Клиха 11 – 12 липня.

— Я ще раз буду звертатися до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, щоб вона посприяла моєму візиту до наших політв'язнів, які знаходяться в Росії і, у першу чергу, до тих, хто оголосив голодування, і чий стан здоров'я викликає занепокоєння. До Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Олега Сенцова, Еміра-Усеіна Куку, — написала Денісова.

Нагадаємо, російська правозахисниця Тетяна Щур повідомила, що Клих перебуває в Обласній психіатричній тюремній лікарні Магнітогорська.

Українець поскаржився, що наглядачі забирають у нього листи від матері, ледь давши йому прочитати їх.

QHA