МОСКВА (QHA) -

Спікер Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко запропонувала заступнику голови Європарламенту Ульріке Луначек відвідати окупований Крим.

Дана пропозиція прозвучала у Відні під час конференції «Політика безпеки ОБСЄ — погляд з боку жінок» у відповідь на доповідь Луначек з різкою критикою на адресу Росії за факти порушення прав людини у Криму, зокрема, утисків кримських татар російськими спецслужбами і «судами».

— Я дякую пані заступнику голови Європарламенту за її цікавий виступ, але дозвольте мені вас запросити до Криму. Я готова разом із вами поїхати, щоб ви все своїми очима побачили, — заявила представник Ради Федерації.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 16 березня Європарламент проголосував за резолюцію, покликану привернути увагу світу до порушення прав людини в окупованому Криму. У проекті резолюції міститься заклик звільнити всіх політичних в'язнів, протягом трирічного окупаційного періоду заарештованих російськими правоохоронними органами. Європарламент вимагає від російських властей відкрити перелік затриманих/заарештованих/зниклих, щоб зрозуміти цілісну картину процесів, що відбуваються на півострові протягом останніх трьох років. Окремим важливим елементом у резолюції є заклик до Російської Федерації забезпечити доступ міжнародних правозахисних організацій до півострова з метою реальної оцінки ситуації з забезпеченням прав людини у АРК.

Символічний той факт, що резолюція по Криму була прийнята Європарламентом практично відразу після проведення слухань у Міжнародному Суді ООН у Гаазі про застосування запобіжного заходу у справі України проти РФ. Очікується, що прийнята резолюція суттєво посилить позиції України в цьому процесі.

ФОТО: інтернет

QHA