ДНІПРО (QHA) -

Мер Дніпра Борис Філатов і глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров 1 червня підписали меморандум про співпрацю, в якому йдеться, що Катеринославську соборну мечеть передадуть кримськотатарському народу. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

У меморандумі йдеться про розширення співпраці в культурно-гуманітарній сфері, а також про захист прав та інтересів мусульманського співтовариства.

— Ми раді бачити наших близьких друзів у себе в гостях. Ми підписуємо меморандум про співпрацю, в якому будуть врегульовані наші подальші взаємини. Перш за все, про передачу будівлі мечеті кримськотатарському народу. Ми відновлюємо історичну справедливість. І щоб уникнути спекуляцій, підкреслю: нічиї інтереси не постраждають, — зазначив мер Дніпра.

Мечеть відреставрують, щоб повернути їй первісний вигляд. У будівлі планується створення Кримськотатарського культурного центру.

Наразі в будівлі мечеті розміщується дитяча спортивна школа олімпійського резерву.

У свою чергу Рефат Чубаров підкреслив, що повернення мечеті ще більше об'єднає містян.

— Для нас, кримських татар, є дуже важливим зміцнення України в усіх сферах її життєдіяльності. Ми цінуємо місто Дніпро крізь призму Криму. Якби у 2014 році тут не чинили опору подальшій російській агресії, могло б статися так, що ми сьогодні просто перестали б думати про повернення Криму. Ми цінуємо громаду Дніпра — різнорідну за етнічними та релігійними ознаками. Тому ми разом зробимо усе, щоб діти, які навчаються в цій спортивній школі, отримали гідні умови, — підкреслив він.

QHA повідомляло, що представники парламенту Туреччини пообіцяли кримським татарам підтримку в будівництві житла для переселенців і залученні інвестицій на будівництво Соборної мечеті у Києві.

Джерело: Днепр вечерний

QHA