КИЇВ (QHA) -

 

Сьогодні, 27 вересня, у Києві відбулася зустріч представників Меджлісу кримськотатарського народу з членом правління Фонду Фрідріха Наумана за Свободу Сабіною Лютхойссер-Шнарренбергер.

На зустрічі були присутні голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз, а також члени Меджлісу Гаяна Юксель, Риза Шевкієв і Ескендер Барієв.

Як зазначила Сабіна Лютхойссер-Шнарренбергер, мета зустрічі з членами Меджлісу — отримати інформацію про становище кримських татар в Криму.

— Унаслідок окупації Криму, кримським татарам дісталося багато нових проблем. Це є однією з важливих тем для нас. Ми хотіли б дізнатися, які загрози існують для кримських татар, яка зараз ситуація в Криму, як кримські татари можуть чинити опір протиправним діям і яку ми могли б надати підтримку, — сказала член правління Фонду Фрідріха Наумана.

Мустафа Джемілєв проінформував Сабіну Лютхойссер-Шнарренбергер про репресії Росії на окупованому півострові, зокрема, щодо Меджлісу кримськотатарського народу.

— Після анексії Криму, Меджліс окупанти назвали екстремістською організацією. У квітні 2017 року Міжнародний суд у Гаазі визнав ці дії абсолютно незаконними і вимагав, щоб РФ зняла заборону на діяльність Меджлісу. Але Росія, як відомо, не виконує ніякі угоди і рішення міжнародних організацій, — підкреслив Джемілєв.

Сторони також обговорили напрямки подальшої співпраці, зокрема — донесення до Заходу інформації про справжні наміри Москви.

— Ми говорили про те, в яких формах можемо об'єднати наші зусилля, щоб західні суспільства, у тому числі німецьке, були більш обізнані про те, чим є сучасна Росія, які приховані наміри Путіна не тільки у відношенні до України, але й усього вільного світу, — повідомив у коментарі QHA Рефат Чубаров.

За його словами, на цьому напрямку ще дуже багато справ, оскільки до цих пір серед німецького політикуму немає одностайного ставлення до Росії.

— Німецькі політики дуже різнорідні. Частина німецького політикуму виходить з того, що потрібно відновлювати діалог з Росією і скасовувати санкції. Такі політики або лукавлять, або не розуміють суть путінського режиму, — заявив Чубаров.

 

Довідка: Фонд Фрідріха Наумана засновано у 1958 році. Фонд ідейно є близьким до Вільної демократичної партії Німеччини. Цілі діяльності Фонду — зміцнення громадянського суспільства, сприяння макроекономічним і демократичним процесам трансформації за допомогою співпраці з дослідницькими центрами та освітніми інституціями, а також посилення громадського діалогу між Росією, країнами Центральної Азії, Німеччиною і ЄС.

QHA