КИЇВ (QHA) -

У Києві відбулася зустріч лідера кримських татар Мустафи Джемілєва та глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова з послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом і представниками литовського посольства. Також на зустрічі були присутні член Меджлісу Різа Шевкієв і депутат Європарламенту, колишній прем'єр-міністр Литовський Республіки Андрюс Кубілюс, повідомив кореспондент QHA.

Делегати вручили представникам кримськотатарського народу історичний прапор Литовської держави.

Під час зустрічі було підняте питання про нещодавній вислів президента США Дональда Трампа з приводу Криму. Зокрема, Мустафа Джемілєв назвав заяву Трампа «хорошим сигналом» для України, хоча раніше висловлювання нового американського президента викликали деякі побоювання щодо його позиції.

— Литва також поки не знає, що думати про нову адміністрацію Трампа, але негативні сигнали надходили трохи раннє від американського політика-демократа Джорджа Мітчелла. Сигнали, що натякають на великий торг з Росією і зняття санкцій, сказав у ході зустрічі Андрюс Кубілюс.

Депутат Європарламенту, колишній прем'єр-міністр Литовської Республіки Андрюс Кубілюс

Він зазначив, що позиція Трампа, на думку литовців, неоднозначна і непередбачувана, незважаючи на його заяви у Twitter.

За словами Кубілюса, з цієї причини лідерам європейських країн необхідно проводити зустрічі і встановлювати тісні контакти з адміністрацією Білого дому, щоб бути у курсі того, що відбувається у США.

Також учасники зустрічі обговорили план заходів на честь 620-ї річниці поселення кримських татар у Литві. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив про намір представників Меджлісу відвідати Литву, щоб подивитися, як іде підготовка до святкування.

Крім того, представники Литовського посольства підняли тему регулярних порушень прав людини в окупованому Росією Криму. Зокрема мова йшла про затримання адвокатів. Співрозмовники висловили заклопотаність у зв'язку із тим, що вчора, 16 лютого, 80-річного брата Мустафи Джемілєва Асана викликали на допит в ФСБ Криму.

Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс

— Вони перетнули межі нахабства. Заарештовують адвокатів, які публічно говорять про справи. У разі, якщо буде виключена можливість участі адвокатів у справах, розраховувати на правосуддя немає сенсу, зазначив Джемілєв.

За словами Мустафи-ага, причина допиту його брата ФСБ поки не ясна.

Варто зазначити, що вчора, 16 лютого, Литовська держава відзначила День незалежності. У цей день 1918 року Литва отримала незалежність від Російської імперії. А 6 вересня 1991 року країна позбулася окупації Радянської імперії.

QHA