СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

Меджліс кримськотатарського народу можуть заборонити в Росії.

Про це повідомив віце-прем'єр республіки Крим Руслан Бальбек, котрий ще зовсім нещодавно сам був делегатом Курултаю кримськотатарського народу.

У своїй заяві він дійшов до того, що порівняв Меджліс із забороненим в РФ "Правим сектором", повідомляє ТАСС.

- Організація "Правий сектор" заборонена в РФ як екстремістська. Потрібно замислитися над тим, що організація Джемілєва і Чубарова веде таку ж антинародну руйнівну роботу. Якщо вони і далі займатимуться екстремістською діяльністю і разом із забороненими в РФ організаціями проводити спільні акції, вони доб'ються заборони на свою діяльність, - говорить Бальбек.

Віце-прем'єр підкреслив, що зараз активісти під керівництвом Джемілєва і Чубарова спільно з "Правим сектором" проводять акцію з блокади Криму, не пропускаючи вантажі з українськими товарами на територію півострова. Нагадаємо, що Чубарову і Джемілєву заборонено відвідувати територію Росії і окупований нею Крим впродовж п'яти років.

Також самопроголошені кримські правоохоронні органи завели кримінальну справу відносно Чубарова за так звані "заклики до посягання на територіальну цілісність РФ".

Меджліс є єдиним найвищим повноважним представницько-виконавчим органом кримськотатарського народу, сформованим на виборній основі. Основна мета діяльності Меджлісу - ліквідація наслідків Депортації, здійсненого радянською державою відносно кримських татар, відновлення національних і політичних прав кримськотатарського народу і реалізація його права на вільне національно-державне самовизначення на своїй національній території.

QHA