СТРАСБУРГ (QHA) -

Меджліс кримськотатарського народу 29 березня подав скаргу, пов'язану із забороною російською владою діяльності Меджлісу і включенням його до списку екстремістських організацій, до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), повідомляється на сайті правозахисного центру «Меморіал», який представляє інтереси Меджлісу в ЄСПЛ.

— У скарзі Меджліс вказав, що включення його до списку екстремістських організацій і припинення його діяльності порушують статтю 11 (свобода зібрань та об'єднань) Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. Крім того, організацію заборонили, а її членів переслідують у зв'язку з їх політичною позицією, що є порушенням статті 18 (межі використання обмежень щодо прав), — говориться в повідомленні.

У позові зазначено, що організацію Меджліс заборонили, а її членів переслідують у зв'язку з їх політичною позицією, що є порушенням статті 18 (межі використання обмежень щодо прав).

Всього в скарзі зазначені порушення п'яти статей конвенції.

Відзначено, що правозахисники задокументували 18 насильницьких зникнень кримських татар, які досі не розслідувані, — тіла кількох активістів знайшли зі слідами побоїв і тортур. При цьому влада незаконно обшукує мечеті, ісламські школи та приватні будинки кримських татар.

Нагадаємо, 29 вересня 2016 року Верховний суд Російської Федерації остаточно визнав законною заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території Росії як «екстремістської організації», відхиливши апеляційну скаргу представників Меджлісу.

У жовтні минулого року Павло Петренко повідомив, що Мін'юст і Меджліс подадуть до ЄСПЛ спільну скаргу з приводу заборони діяльності Меджлісу на території Росії та окупованого нею Криму.

ФОТО: інтернет

QHA