КИЇВ (QHA) -

Головний омбудсмен Турецької Республіки Шереф Малкоч у рамках візиту в Україну зустрівся з Головою Меджлісу кримськотатарського народу і членами представницького органу кримських татар. На зустрічі також були присутні омбудсмени Яхія Акман, Аріф Дюльжер, особистий секретар Вейсель Ширін, а також Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, повідомили QHA у Меджлісі.

Омбудсмен Турецької Республіки повідомив, що у рамках візиту в Україну він планує зустрітися з українським омбудсменом Людмилою Денісовою і обговорити з нею можливості формування правозахисної моніторингової місії в окупований Крим. Шереф Малкоч зазначив, що готовий порушувати це питання на всіх доступних йому міжнародних і міждержавних майданчиках.

Голова Меджлісу кримськотатарського Рефат Чубаров, заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, члени Меджлісу Різа Шевкієв і Абмеджіт Сулейманов поінформували турецьку сторону про поточну ситуацію з правами людини в Криму. Зокрема, вони відзначили, що з понад 70 політичних ув'язнених на окупованому півострові більше половини є кримськими татарами.

— Декілька десятків кримських татар були викрадені. Незважаючи на наявність доказів насильницького зникнення, ні по одному випадку не проведено ефективного розслідування, винні не встановлені й не покарані, а родичі зниклих досі чекають звістки про них. Тиск на кримських татар в Криму набув найбільш неприйнятних форм, мета яких — залякування кримськотатарського народу. Усе це відбувається заради примусу кримських татар до вимушеного виїзду з Криму, — зазначив Чубаров.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу поінформував про численні рішення міжнародних організацій, у тому числі — Міжнародного Суду ООН, які закликають Російську Федерацію до припинення порушень прав людини, зокрема, прав кримських татар на півострові. Представники Турецької Республіки повідомили, що уважно стежать і за подіями в Криму, і за долею кримськотатарського народу. За даними Головного Омбудсмена, в Туреччині проживає понад три мільйони нащадків кримських татар, і офіс омбудсмена тримає постійний контакт з ними.

Як зазначив раніше у коментарі QHA глава Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Мукремін Шахін, Києву слід заручитися підтримкою світової спільноти для збереження суверенітету в акваторії Азовського моря.

QHA