КИЇВ (QHA) -

Вчора, 7 жовтня, у Києві відбулося чергове засідання Меджлісу кримськотатарського народу, на якому були присутні члени Меджлісу, що після окупації Криму переїхали на материкову частину України.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підбив підсумки акції на Чонгарі, пов'язаної з річницею блокади анексованого Криму. Під час цього заходу кримські татари провели ходу, несучи великий кримськотатарський прапор, і наблизилися впритул до позицій російських окупаційних військ.

Також голова Меджлісу наголосив, що українська делегація, яка вирушила на осінню сесію Парламентської асамблеї Ради Європи, підніме питання про санкції проти Росії за проведення виборів до Держдуми на території окупованого Криму.

Рефат Чубаров зазначив, що питання санкцій треба постійно піднімати на міжнародному рівні.

Міністерство юстиції України та Меджліс кримськотатарського народу подадуть до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) спільну скаргу щодо заборони діяльності Меджлісу в окупованому Криму та на території РФ.

Народні депутати України 5 жовтня у першому голосуванні взяли законопроект №5215 від 03.10.2016 — проект постанови «Про звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій та парламентів іноземних держав про засудження і невизнання заборони Російською Федерацією Меджлісу кримськотатарського народу та про захист корінного народу Криму міжнародною спільнотою».

29 вересня 2016 року Верховний Суд Російської Федерації відмовив у задоволенні апеляції Меджлісу кримськотатарського народу на рішення так званого Верховного Суду Республіки Крим від 26 квітня 2016 року про визнання Меджлісу кримськотатарського народу «екстремістською організацією» і заборону його діяльності на території Російської Федерації, а також в окупованому Криму.

Україна та світова спільнота не визнали і жорстко засудили каральне рішення російського суду.

QHA