КИЇВ (QHA) -

Саме такою була позиція політичного директора МЗС Німеччини, координатора переговорів щодо України в Нормандському форматі Андреаса Мікаеліса, яку він озвучив під час бесіди з головою Меджлісу кримськотатарського народу, народним депутатом України Рефатом Чубаровим.

Зустріч високопосадовця з Німеччини й голови меджлісу відбулася сьогодні, 9 вересня, в представництві Меджлісу кримськотатарського народу в Києві.

Гостя з Федеративної республіки Німеччина супроводжували посол ФРН в Україні д-р Крістоф Вайль та співробітники посольства.

Гість цікавився ситуацією на півострові та проблемами кримських татарів.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу детально розповів гостям про події, що відбулися півтора роки тому й пов’язані з анексією півострова з боку РФ, діяльністю Меджлісу в ці дні, мирними акціями, що проводяться кримськими татарами в той момент у різних регіонах Криму.

Під час розмови про теперішню ситуацію на півострові та останні події, голова Меджлісу наголосив, що особливу тривогу на півострові викликає ситуація, пов’язана з правами людини та безпекою кримських татарів, оскільки саме вони є найбільш вразливою і незахищеною частиною населення.

На півострові за останні півтора роки відбулися випадки зникнення наших співвітчизників, деякі з тих, що пропали, були знайдені мертвими. Кримські татари, серед яких зампред Меджлісу Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі, Алі Асанов, знаходяться під вартою , в СІЗО по обвинуваченню в організації й участі в мітингу 26 лютого 2015 року біля стін ВР Криму. Переслідуванню та утисків піддаються кримськотатарські активісти. Ми сподівалися, що всі зникнення й вбивства – у минулому, але останні два тижні знову відзначилися трагічними новинами з Криму, що пов’язані з убивством та зникненням наших співвітчизників, - сказав Рефат Чубаров.

Голова Меджлісу підкреслив, що європейські країни, а особливо провідні, такі як Німеччина, повинні звертати велику увагу на становище кримськотатарського народу, більша частина якого залишилася на своїй рідній землі, в Криму.

QHA