КИЇВ (QHA) -

 

Меджліс кримськотатарського народу засудив поширену російськими ЗМІ дезінформацію про те, що підозрюваний у масовому вбивстві студентів у Керченському політехнічному коледжі нібито "схожий на татарина".

У заяві представницького органу кримських татар, яку опублікував голова Меджлісу Рефат Чубаров, відзначається, що підконтрольне уряду Російської Федерації мережеве видання Lenta.ru, серед інших поспішило поширити інформацію про те, що «чоловіку, який підозрюється у причетності до вибуху в керченському технікумі, на вигляд 23 роки, він схожий на татарина».

— Опубліковане «Лєнтой. РУ» твердження про «татарський» слід трагедії моментально було передруковано сотнями інших російських ЗМІ, що дозволяє говорити про готовність російських окупантів стати до нових репресій і гонінь проти кримськотатарського народу в тимчасово окупованому Криму.

Лише за декілька годин після трагедії Слідчий комітет Росії, який повністю замкнув на собі розслідування вибуху в політехнічному коледжі Керчі, оприлюднив ім'я стрілка. Ним виявився студент 4 курсу зазначеного коледжу 18-річний Владислав Росляков.

Чубаров від імені Меджлісу кримськотатарського народу висловив співчуття рідним і близьким загиблих і постраждалих у результаті цієї трагедії.

— Провина і відповідальність за наслідки трагедії, яка трапилася, повністю і цілком покладається на російську окупаційну владу й органи влади Російської Федерації — держави, яка окупувала Крим.

Видання Lenta.ru о 14:23 опублікувало новину під заголовком "З'явилися подробиці про стрілянину в керченському технікумі", де нібито з посиланням на правоохоронні органи повідомлялося, що "чоловіку, який підозрюється у причетності до вибуху в керченському технікумі, на вигляд 23 роки, він схожий на татарина".

 

Стрілком у керченському коледжі виявився прихильник "ДНР" і Путіна житель Керчі Владислав Росляков. Юнак був дуже замкнутим, майже ні з ким не спілкувався і "виявляв інтерес до маніяків". Один із знайомих Рослякова розповів, що хлопець "дуже ненавидів технікум через злих прєподов, він натякав, що помститься їм".

Тим часом, шістьох постраждалих, які перебувають у важкому стані евакуюють до Сімферополя. У прес-службі так званого «міністерства охорони здоров'я» Криму підкреслили, що на місці вибуху продовжують працювати 9 бригад швидкої допомоги.

Нагадаємо, у результаті масового вбивства у коледжі Керчі загинуло 18 осіб.

Директор Керченського політехнічного коледжу Ольга Гребеннікова назвала вибух у навчальному закладі терактом, порівнявши його з подіями у Беслані.

У зв'язку із ситуацією, в Керчі співробітники Держприкордонслужби України посилили безпеку на адмінмежі з Кримом.

QHA