КИЇВ (QHA) -

Зарічний районний суд міста Суми визнав винним у вчиненні корупційних правопорушень мера міста Олександра Лисенка. Про це повідомили у прес-службі суду.

— 25 квітня 2018 року завершено розгляд складених відносно Сумського міського голови гр. Л. протоколів у справі про адміністративне правопорушення. За результатами розгляду гр. Л. був визнаний винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст.172-7 КУпАП та ч.2 ст.172-7 КУпАП, — йдеться у повідомленні.

У прес-службі відзначили, що, тодішній мером Сум Лисенко, на засіданні сесії міськради при наявності конфлікту інтересів у відношенню до себе публічно не повідомив про це на засіданні, а також ухвалив рішення в умовах конфлікту інтересів.

Зокрема, мер Сум підтримав рішення міськради підвищити йому розмір премії зі 150% до 300%.

— На судовому засіданні гр. Л. пояснював, що використовував суми премій не на власні потреби, а як допомогу людям і своїм розпорядженням призначав собі премії у залежності від того, чи була необхідність у такій допомозі.

QHA повідомляло, що співробітники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали на хабарі суддю Голосіївського районного суду Києва у момент отримання ним частини неправомірної вигоди у розмірі 1 тис доларів. В НАБУ відзначили, що посередником, який передав хабар, був суддя цього ж суду.

QHA