КИЇВ (QHA) -

Вихід США із Ради ООН з прав людини є помилкою, оскільки без участі США організація неефективна. Про це повідомив професор Київського національного лінгвістичного університету, доктор юридичних наук Олександр Мережко у коментарі кореспонденту QHA.

За його словами, в Раді ООН нині значний вплив мають країни з сумнівною репутацією із захисту прав людини.

— Рада ООН з прав людини далека від досконалості, оскільки там значну вагу мають країни з сумнівною репутацією у сфері захисту прав людини. Окрім того, США вважають, що Рада має упередження проти Ізраїлю. Проте, вихід США із Ради — помилка, оскільки без участі США Рада не може бути ефективною.

При цьому Мережко зазначив, що в Ради ООН обмежені можливості у впливі на ситуацію з правами людини всередині країн-членів ООН і Росія використовує Раду в політичних цілях.

— Скоріше, це форум для обговорень ситуації з правами людини. Росія використовує Раду в політичних цілях. Причому робить це досить цинічно, оскільки реально Росію не турбують ці права.

Він додав, що Україна правильно робить, що не виходить з Ради, оскільки «краще хоч такий неефективний орган, ніж взагалі нічого».

— Звичайно, Рада потребує реформування, так само як і ООН в цілому.

QHA повідомляло, що США оголосили про вихід із Ради ООН з прав людини. Постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі зазначила, що рішення США не вплине на зобов'язання країни з прав людини. Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні у свою чергу заявила, що рішення США «шкодить ролі країни як захисника і прихильника демократії».

Відзначимо, Україна розпочала трирічне членство в раді ООН з прав людини 26 лютого.

QHA