КИЇВ (QHA) -

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи на передвиборчих теледебатах 3 вересня, заявила, що бажає припинити переговори про членство Туреччини у складі Європейського союзу, повідомляє Reuters.

— Абсолютно ясно, що Туреччина не увійде до складу Європейського союзу... Я поговорю з моїми колегами (лідерами ЄС,  ред.), щоб подивитися, чи можемо ми досягти спільної позиції, щоб ми могли припинити переговори про приєднання, заявила Меркель, опонуючи своєму головному супернику, представнику партії соціал-демократів і претенденту на посаду канцлера Мартіну Шульцу.

У своєму виступі Меркель наголосила, що влада Німеччини не може в односторонньому порядку перервати переговори про вступ Туреччини в ЄС, але має намір посилити економічні заходи у відповідь на арешт німецьких громадян.

Канцлер також запевнила, що Берлін не має наміру розривати дипломатичні відносини зі Стамбулом. При цьому Меркель назвала неприпустимими ситуації, за допомогою яких члени уряду Туреччини намагаються чинити тиск на турецьких громадян у Німеччині.

Прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин розкритикував позицію Німеччини щодо Анкари. Коментуючи підсумки недільних телевізійних дебатів, Калин зазначив, що провідні німецькі політики роблять ставку на популізм, відчуженість і ворожість.

За його словами, політики Німеччини і ряду інших європейських країн ігнорують проблеми, які потребують невідкладного вирішення у Європі, натомість зациклюючись на темі Туреччини і президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Немає жодної різниці, яка з партій переможе на виборах у Німеччині. Вже зараз ясно, яким саме буде політичний курс нового керівництва. Ні Меркель, ні Шульц в ході теледебатів не підняли тему проявів радикалізму та зростаючої ксенофобії у Німеччині, що вже само по собі є показником стану німецької політики,  цитує турецьке інформаційне агентство Anadolu слова Калина.

Раніше про неможливість для Туреччини членства в ЄС заявляв міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель. За його словами, поки при владі перебуває президент Реджеп Ердоган, вхід Туреччині в Європу закритий.

ФОТО: інтернет

QHA