КИЇВ (QHA) -

Ситуація навколо російських послів, яких масово висилають з різних країн світу, є початком нової холодної війни Заходу проти Росії. Про це у коментарі QHA повідомив політолог Сергій Толстов.

За його словами, невдоволення Заходу — частина скоординованої акції світових лідерів.

— Ми є свідками початку холодної війни, яка набуває характеру обумовлених дій США, Англії, Франції та Німеччини. Це дозволяє нам сказати про те, що комунікація між цими країнами налагоджена і триватиме у вигляді солідарної позиції у відношенні до Росії, — зазначив Толстов.

Історія з дипломатами — лише одна з можливих форм демонстрації невдоволення політикою Кремля, а небажання висилати послів деяких країн ЄС показує, що лідери у Європі не вимагають одноголосного рішення з цього питання.

— На сьогодні відомо, що Британія готова ввести санкції проти росіян, Кіпр підтримав цю позицію, Саудівська Аравія у контакті з США теж збирається зробити певні дії. Це має змусити Москву вжити заходів і йти на діалог, — підкреслив політолог.

При цьому, рішення Кремля до кінця незрозумілі.

— Багато хто чекає, що Путін звільнить Лаврова, але цього, швидше за все, не відбудеться поки криза не закінчиться, — стверджує Толстов.

Україні ж вигідна холодна війна Заходу, адже в такому випадку вона не залишається на самоті зі своєю головною проблемою — агресією Росії.

Нагадаємо, США депортують 60 російських дипломатів через отруєння Скрипаля. Про висилку російських дипломатів після інциденту в Солсбері повідомила і низка країн ЄС. Це Польща, ФРН, Франція, Латвія, Литва та Естонія, Нідерланди, Данія, Чехія.

Раніше QHA повідомляло, що Австралія заявила про свій намір вислати з країни російських дипломатів через отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у Великобританії.

QHA