КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада прийняла закон про товариства з додатковою і обмеженою відповідальністю (№4666), який дозволить поліпшити бізнес-клімат в Україні. Про це сьогодні, 6 лютого, заявив голова комітету з питань економічної політики, заступник керівника фракції "Народний фронт" Андрій Іванчук.

За ухвалення законопроекту проголосували 285 депутатів.

Очікується, що закон сприятиме залученню іноземних інвестицій та створить передумови для появи нових і розвитку чинних підприємств.

— Ми постаралися ввести в цей закон сучасні норми, які є на сьогодні у світі. Під час двох других читань нам вдалося збалансувати цей законопроект, яким і Верховна Рада, і Україна, і юридична спільнота зможе пишатися, прокоментував Іванчук проект закону.

Законодавство, що регулює діяльність товариств з обмеженою відповідальністю, було прийняте ще 1991 року і вже не відповідало вимогам сьогодення.

— Всі юридичні компанії України підтримують цей законопроект. Ми заборгували його прийняття вже більш як 25 років, сказав нардеп.

Ухвалення законопроекту про товариства з обмеженою відповідальністю дасть більше можливостей засновникам самим визначати "конституцію" бізнесу у статуті або корпоративному договорі. Іванчук вважає це великим кроком вперед, завдяки якому можна буде домовитися про всі нюанси у діловій сфері.

За словами нардепа, на сьогодні в Україні діє понад 500 000 товариств з додатковою і обмеженою відповідальністю, це найпоширеніша форма ведення бізнесу в країні.

Раніше QHA опублікувало рейтинг проблем, на які скаржаться бізнесмени України.

Також сьогодні, 6 лютого, Рада прийняла постанову, в якій засудила закон польського сейму про Інститут нацпам'яті Польщі.

QHA