СЕУЛ (QHA) -

9 січня Південна і Північна (КНДР) Кореї почали офіційні перемовини з приводу можливої ​​участі спортсменів КНДР у зимових Олімпійських іграх-2018, які відбудуться у південнокорейському Пхенчхані.

Ці переговори стали першими за останні два роки.

— Сьогодні ми будемо проводити перемовини, щоб обговорити участь Північної Кореї у зимових Олімпійських іграх і Паралімпіаді в Пхенчхані, а також удосконалення міжкорейських відносин, — зазначив міністр уніфікації Північної Кореї Чо Мьонг-Ген.

QHA повідомляло, що КНДР і Південна Корея провели телефонну розмову по відновленій лінії зв'язку. Влада Північної Кореї відновила лінію спецзв'язку в прикордонному пункті Пханмунджом і зв'язалися з Південною Кореєю.

Раніше лідер КНДР Кім Чен Ин наказав почати перемовини з Південною Кореєю, яка визнала великим проривом готовність Північної Кореї відновити лінію спецзв'язку.

Нагадаємо, Кім Чен Ин у новорічному зверненні до народу побажав успіху зимовій Олімпіаді у Пхенчхані і заявив, що Північна Корея збирається направити на Олімпійські ігри свою національну збірну. Оргкомітет Олімпійських ігор позитивно сприйняв цю заяву, а президент Південної Кореї Мун Чже Ін доручив уряду почати переговори з КНДР про допуск спортсменів.

Джерело: Reuters

ФОТО: ЕРА

QHA