КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр Литовської Республіки Саулюс Скверняліс вважає, що міжнародні партнери мають надати Україні летальну зброю. Таку думку він висловив під час XI Київського безпекового форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

— Ми маємо й надалі допомагати Україні летальною зброєю. Це не для того, щоб показати усьому світу, що ми заохочуємо війну. Ні. Ми хочемо оборонятися, тому що надання летальної зброї означає, що ми можемо зберегти життя снайперів, життя військових, — зазначив він.

Разом з тим прем'єр розповів, що був дуже вражений візитом до Авдіївки, яка знаходиться в районі бойових дій.

— Мені особисто після вчорашнього візиту надзвичайно важко усвідомити, що сьогодні, у XXI ст., в Європі йде війна, яку підтримує країна, яка є постійним членом Ради Безпеки ООН, — сказав Скверняліс.

Він вважає, що міжнародні партнери мають допомагати Україні у відновленні інфраструктури у зоні бойових дій на Донбасі.

— Я хочу закликати усіх наших друзів інвестувати в таку і подібну допомогу перш за все для мирних жителів цього регіону, щоб вони зрозуміли, що про них не забули, — сказав прем'єр.

Як писало QHA, 11 квітня Скверняліс прибув на схід України, де передав військовим допомогу у вигляді продуктів, оптики і медичних засобів.

QHA