ГААГА (QHA) -

Міжнародний суд ООН погодився на введення обмежувальних заходів для Росії щодо порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на рішення суду, оголошене його главою Ронні Абрахамом.

— Утриматися від обмежень стосовно кримських татар на представництво своїх інтересів, включаючи відновлення діяльності Меджлісу. Забезпечити відновлення освіти українською мовою.

У той же час суд відмовив щодо тимчасових заходів проти РФ за порушення конвенції про заборону фінансування тероризму. На думку суду, Україна не довела, що введені тимчасові заходи зупинять завдавання збитків.

Попередньо Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію за вказаним позовом.

QHA повідомляло, що позов з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації Україна подала до Міжнародного суду ООН 16 січня 2017 року. В матеріали справи включені катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах, які інкримінуються у провину РФ. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців у окупованому Криму.

Попередні слухання проходили 6-9 березня у Гаазі. На цих слуханнях російська сторона відзначилася нелогічними твердженнями, що озброєння, з яким воюють на Донбасі проросійські бойовики, вони нібито знайшли в українських шахтах. З урахуванням того, що за майже три роки війни неодноразово фіксувалася наявність на окупованому РФ Донбасі виключно російського озброєння, подібні заяви породили численні глузування і карикатури у соцмережах.

Варто нагадати, що місія СММ ОБСЄ неодноразово фіксувала на окупованій РФ частини Донбасу озброєння, яке використовується виключно російськими збройними силами: системи глушіння Р-330 «Житель», вогнеметну систему «Буратіно», переносний вогнемет «Джміль», переносну РСЗВ «Град-П», БПЛА «Орлан-10».

Що стосується фактів утисків кримських татар і українців у Криму, вони системно фіксуються правозахисниками і державними органами України. Тому в ході слухань у суді ООН українська сторона мала можливість обгрунтовано заперечувати тези представників РФ.

ФОТО: інтернет

QHA