КИЇВ (QHA) -

Суд, який розглядає справу України проти Російської Федерації відповідно до Конвенції ООН з морського права, оприлюднив процесуальний наказ, який встановлює, що Міжнародний морський Трибунал спочатку оголосить рішення по певним запереченням щодо юрисдикції, висловленим Російською Федерацією.

Про це йдеться у заяві МЗС України, що стосується юрисдикційної стадії провадження у справі щодо прав прибережної держави у Чорному і Азовському морі й в Керченській протоці (Україна проти Російської Федерації).

— 31 серпень 2018 року Трибунал, який розглядає справу України проти Російської Федерації відповідно до Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права 1982 року, оприлюднив процесуальний наказ, який встановлює, що Трибунал спочатку оголосить рішення з певних заперечень щодо юрисдикції, висловлених Російською Федерацією, — йдеться у повідомленні.

Дипломати нагадали, що 19 лютого 2018 року Україна подала свій Меморандум до Трибуналу, який доводить, що Росія порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

— Український Меморандум показав, що з 2014 року Росія незаконно усунула Україну від реалізації своїх прав прибережної держави; використовувала і продовжує використовувати суверенні ресурси України для своїх власних цілей; і узурпувала право України регулювати власні приморські райони. В порушення міжнародного права, Росія, серед іншого, викрадає українські енергетичні й рибні ресурси, завдає шкоди українським рибалкам і блокує рух в українські порти, — наголошується у повідомленні.

Україна не вважає, що юрисдикційні заперечення Російської Федерації є обґрунтованими, або що вони будуть прийняті Міжнародним морським судом.

Раніше заступник Міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що Київ не збирається розривати угоду про співпрацю з РФ в Азовському морі.

У МЗС зазначили, що Україна й надалі використовуватиме усі наявні інструменти для врегулювання питання.

QHA