МОСКВА (QHA) -

Процес розірвання контрактів російського "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України" займе півтора–два роки. Про це сьогодні, 13 березня, заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим.

— Без сумніву, процедура розірвання контрактів не дуже швидка. Мабуть, на це піде плюс–мінус півтора–два роки, — зазначив він.

За словами Міллера, "Газпром" вирішив розірвати контракти з "Нафтогазом", щоб не платити нові штрафи за 2018 і 2019 роки.

Нагадаємо, раніше Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що російський "Газпром" має повністю виконувати свої зобов'язання щодо газових контрактів.

28 лютого «Нафтогаз України» отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, згідно з яким «Газпром» зобов'язали виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ «Газпром» залишився винен українській компанії 2,56 млрд дол. У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржать його.

1 березня «Газпром» відмовився від своїх зобов'язань з постачання у березні в Україні газу і повернув «Нафтогазу» внесену передоплату. У Кабміні з метою мінімізації ризиків для роботи української ГТС ввели режим економії газу протягом декількох днів.

2 березня у «Газпромі» заявили про намір ініціювати в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання діючих контрактів з «Нафтогазом». У свою чергу, «Нафтогаз», на фоні відмови «Газпрому» поставляти в Україну у березні раніше законтрактовані обсяги газу, уклав контракт на поставку 60 млн куб м газу з польською компанією PGNiG. Контракт дійсний до кінця березня 2018 року, але може бути пролонгований.

QHA