КИЇВ (QHA) -

Міністерство інформаційної політики України (МІП) і аналітичний центр «Фабрика думки «Донбас» опублікували результати другого соціологічного дослідження «Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних і окупованих територій Донецької області». Про це повідомили у прес-службі МІП України.

Перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова зазначила, що 42% опитаних жителів підконтрольних Україні територій Донеччини визнають себе українцями.

— Це дослідження проводиться у рамках розробленої МІП Стратегії інформаційної реінтеграції Донбасу. І ми раді констатувати, що є певні позитивні зрушення у порівнянні з опитуванням, яке ми проводили у 2016 році. Так, зараз 42% респондентів на підконтрольних територіях вважають себе громадянами України у порівнянні з 32% у 2016 році. Більше половини (57%) опитаних на окупованій частині визнають, що з жителями інших регіонів України їх об'єднують культура і традиції. 72% жителів окупованих територій підтримують зв'язки з родичами та знайомими, які живуть в інших регіонах України. Тобто, на сьогодні зберігаються тісні горизонтальні зв'язки між нашими громадянами по обидва боки контактної лінії, — повідомила вона.

Окрім цього, на підконтрольних уряду територіях знизився рівень довіри до українських ЗМІ. Якщо у 2016 році ЗМІ довіряли 30% жителів, то у 2017 році рівень довіри становив лише 16%.

У свою чергу радник глави МІП, виконавчий директор аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» Дмитро Ткаченко додав, що 45% опитаних на підконтрольних територіях воліють територіальну ідентичність, зокрема регіональну.

— Кількість людей, які вважають себе громадянами України практично зрівнялася з кількістю тих, хто вважає себе жителем Донбасу або Донецької області. Тобто, люди там починають себе трохи інакше сприймати, — зазначив він.

QHA повідомляло, що в Україні розпочалася друга хвиля переселення з Донбасу в зв'язку із погіршенням гуманітарної ситуації на непідконтрольній Україні території. Доктор Оксфордського університету Влад Міхенко зазначив, що ситуація із захопленням на окупованих територіях у 2017 році підприємств, які після цього припинили виробництво, ще більше загострило гуманітарну ситуацію.

QHA