КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відзвітував перед українським парламентом про результати Паризьких переговорів, про що повідомив кореспондент QHA у Верховній Раді. Зокрема, він підкреслив, що питання особливого статусу Донбасу «нормандської четвіркою» не розглядалося. Особливого статусу немає і не буде, йдеться виключно про особливості місцевого самоврядування.

Коментуючи проблему амністії та імунітету для учасників майбутніх виборів на Донбасі, міністр зауважив, що цей імунітет буде тимчасовим. Усі, хто порушили український закон, будуть справедливо покарані й не повинні потрапити під амністію.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, взявши слово, запитав міністра Клімкіна про те, чи варто продовжувати вести переговори з владою РФ і вірити їхнім обіцянкам в той час, коли Росія вже порушила і продовжує порушувати всі міжнародні зобов'язання. Також Чубаров поцікавився, чи стояла на порядку денному минулих переговорів проблема деокупації Криму.

Відповідаючи на питання, Павло Клімкін заявив, що пріоритетним завданням для України сьогодні є вирішення збройного конфлікту на Донбасі й повернення окупованих територій під українську юрисдикцію. Проте офіційний Київ і міжнародні партнери України не перестають піднімати кримське питання, яке не втрачає своєї актуальності. За словами міністра Клімкіна, після звільнення Донбасу прийде черга повернення Криму.

QHA