НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Представник української делегації, перший заступник міністра інформполітики України Еміне Джапарова на своїй сторінці у Facebook повідомила з Нью-Йорка:

— Білоруси (очевидно ясно, хто за ними) намагалися блокувати розгляд кримського питання, скориставшись процедурою з action motion. Втім, вона передбачає "пакетний" підхід, тобто голосування відбувається щодо всього порядку денного. Нагадаю, сьогодні запланований розгляд ситуації з дотриманням прав людини у КНДР, Ірані, Сирії та в анексованому Криму.

Джапарова підкреслює: очевидно, що за такою процедурою криється небажання голосувати саме з кримського питання.

У той же час Росія висловила категоричну незгоду з тим, що питання прав людини розглядається в рамках роботи Третього комітету Генасамблеї ООН, додала вона у новому пості в соцмережі, зазначивши:

— Проти ініціативи Білорусі виступили представники 101 країни, утрималися при обговоренні порядку денного засідання 37 делегацій, і лише 32 країни підтримали ідею Мінська.

До останніх належать країни, економічно залежні від РФ, і держави третього світу. З великих країн білоруську ініціативу підтримали лише співзасновники РФ по БРІКС — Індія і Китай, а також Єгипет, Індонезія та зазначені у цьому ж списку Іран та Північна Корея.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, голосування за проектом резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» заплановане сьогодні на 23:00 за київським часом.

Як нагадав на своїй сторінці у Facebook Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв:

— Проект резолюції був прописаний та ініційований Україною.

Також він навів посилання на текст резолюції для ознайомлення.

ФОТО: інтернет

QHA