КИЇВ (QHA) -

 

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) ініціює санкції щодо компаній, причетних до виробництва і реалізації хімічної продукції в окупованому Криму. Про це повідомили у прес-службі МінТОТ.

— Міністерство підготувало пропозиції про застосування санкцій до низки юридичних осіб, які сприяють виробництву хімічної продукції на території тимчасово окупованого Криму всупереч чинному законодавству України, і тих, хто реалізуює таку продукцію на території інших країн.

У МінТОТ відзначили, що під санкціями знаходиться ТОВ «Титанові інвестиції». Хімічна продукція на півострові виготовляється незаконно з використанням надр, які "належать українському народу, зокрема — природного газу і води з підземних джерел", акцентували у відомстві.

— Виробництво такої продукції загрожує життю і здоров'ю громадян України як на підконтрольних, так і на окупованих територіях.

Санкції можуть застосувати щодо таких компаній, як «Летан Інвестментс Лімітед» (Кіпр), «Титанактив» (РФ), «Центр оптимальних технологій» (РФ), «Охна Холдінгс Лімітед» (Кіпр), «Хімкомснаб» (РФ), «Толексіс Інтерпрайзіс ейдж» (Швейцарія).

У відомстві зазначили, що введення обмежувальних заходів унеможливлює економічні відносини з Україною, що дозволить обмежити економічну взаємодію з країнами ЄС.

Цей проект розпорядження відправили на обробку в органи державної влади.

 

Раніше МінТОТ показало супутникові знімки заводу «Кримський титан» в окупованому Криму, де відбулися хімічні викиди в атмосферу. Станом на 9 вересня на знімках видно, що завод призупинив роботу, зменшилася кількість службового транспорту і особистого транспорту працівників підприємства.

Нагадаємо, 27 серпня жителі окупованого Армянська поскаржилися на екологічну катастрофу і заявили, що в місті за день на металевих предметах з'явилася іржа, а в людей почалася алергія.

QHA