КИЇВ (QHA) -

Інформаційна діяльність міністерства у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб переважно є піаром міністра Вадима Черниша. Про це йдеться у дослідженні ГО Детектор Медіа "Моніторинг державної комунікаційної політики по Донбасу в травні – червні 2018 року".

Зокрема, п'ять з дев'яти повідомлень прес-служби міністерства, що стосуються Донбасу, були присвячені інтерв'ю Вадима Черниша. При цьому ні в одному з них міністр не повідомив нічого нового для жителів Донбасу з тих питань, які їх найбільше цікавлять.

За словами аналітика Фонду "Демократичні ініціативи" Петра Бурковського, Черниш вважає за краще міркувати про політичні перспективи повернення Донбасу, а не звітувати про свою роботу.

— Що стосується Вадима Черниша, то він у своїх інтерв'ю пресі й телебаченню надавав перевагу роздумам щодо політичних шансів зупинити війну, а не звітувати про результати роботи міністерства. Наприклад, у червні МінТОТ начебто презентував два дослідження: одне — про екологічний стан на Донбасі, інше — про зростання радикалізму, але вони не містили конкретики, зокрема рекомендацій і планів дій, які б відносилися до Донбасу, — повідомив експерт на презентації дослідження 11 липня.

QHA повідомляло, що у Донецькій області відкрили перші реконструйовані блокпости, повністю переобладнані й оснащені сучасною технікою. Два обладнаних блокпоста знаходяться біля Слов'янська і Костянтинівки. У поліції Донеччини відзначили, що ці блокпости мають стратегічне значення.

QHA