СІМФЕРОПОЛЬ (QHA) -

В заході приймали участь представники постійної місії, секретаріат ООН і неурядові організації. Про це повідомив МІД Литви, як передає charter97.org.

Постійне представниця країни в ООН посол Раймонда Мурмокайте відмітила, що місія ООН за дотриманням прав людини в Україні є одним з небагатьох джерел детальної і достовірної інформації про стан прав людини на сході України, зайнятий незаконними збройними формуваннями, а також в окупованому Росією Криму.

-Звіти місії ООН за дотриманням прав людини показує, що в зонах зайнятих збройним угрупуванням, і в Криму розповсюджується беззаконня і безправність, здійснюються різні порушення прав людини і злочини, - нагадала постійна представниця Литви.

Вона також звернула увагу на те, що найтяжчий тягар конфлікту ліг на плечі громадських жителів, і підкреслила необхідність забезпечення безпеки по здійсненню в Україні порушень прав людини.

Заступник секретаря ООН з питань прав людини Іван Сімоновіч, у ході заходу представив 11-й звіт місії ООН із дотримання прав людини в Україні, відмітив, що більше всього страждають мирні жителі.

-З середини квітня 2014 року загинуло майже 800 чоловік, на протязі останніх місяців кількість загиблих жителів зросло майже в двоє. Необхідно якомога швидше припинити військові дії і забезпечити виконання Мінських домовленостей, - підкреслив під час заходу представник ООН.

Він також звернув увагу на постійне погіршення становища національних меншин на окупованих територіях України, разом з Кримом і його мешканцями.

Представник ООН висловив радість з приводу успішного співробітництва з урядом України у вирішенні питань захисту прав людини. За його словами, Україна враховує рекомендації місії ООН з прав людини і шукає ефективні засоби для їх виконання.

У 10-му звіті місії ООН з дотриманням прав людини в Україні оцінюється стан прав людини з 16 березня по 16 серпня 2015 року. Стан прав людини постійно обговорюється на засіданнях Ради Безпеки ООН.

QHA