КИЇВ (QHA) -

Під час «виборів» президента РФ на території окупованого Криму, на кримчан здійснювався тиск з метою примушення брати участь у виборах для забезпечення високої явки.  

Як передає кореспондент QHA, такі факти порушення виборчих прав зафіксовані у новій доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні за період з 16 лютого — 15 травня 2018 рік.

— УВКПЛ отримало повідомлення про тиск, який здійснювався в Криму на вчителів, медичних працівників і співробітників місцевих органів влади брати участь в голосуванні з метою забезпечення високої явки на виборах. Кримська татарка однієї зі шкіл Красноперекопського району отримала догану і погрози звільнення від директора школи за відмову голосувати. Деякі виборці заявили, що роботодавці вимагали від них сфотографуватися на виборчій дільниці й надати ці фото як доказ їхньої участі в голосуванні, — йдеться у Доповіді.

У Доповіді також розповідається про інші факти тиску на громадян, які не бажали брати участі у «виборах» і агітували за це інших. Так, за два тижні до голосування член незареєстрованої анархістської групи з Севастополя, який оголосив у соцмережах, що планує провести акцію протесту під лозунгом «Президентський пост — це поверення до монархізму» і нагадати громадянам про їхнє «конституційне право не брати участі у виборах» отримав 11 діб адміністративного арешту за свій попередній пост, який за твердженнями правоохоронців мав екстремістський характер. Того ж дня ФСБ і поліція провели обшуки в будинках ще чотирьох активістів, які планували взяти участь в цій акції протесту.

Провівши 18 березня на території Криму вибори президента, Росія порушила три резолюції ГА ООН, якими підтверджено територіальну цілісність України, і встановлено, що Крим є тимчасово окупованим Росією, відзначається у Доповіді. Місія ООН також акцентує, що українська влада оголосила «вибори», проведені в Криму, незаконними.

Раніше повідомлялося, що кримські татари масово бойкотували проведення "виборів" президента РФ в Криму, що спричинило тиск і репресії з боку окупаційної влади. У Меджлісі кримськотатарського народу закликали міжнародну спільноту тиснути на Росію, щоб захистити кримчан від репресій за ігнорування "виборів".

QHA