УЖГОРОД (QHA) -

У Закарпатській області не буде другого Криму, заявив голова обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.

За його словами, чутки про сепаратистські настрої на Закарпатті є "вкиданням" російських спецслужб і не мають під собою реального підґрунтя.

— Що б тут не було — тут другого Криму не буде. Усе, що Росія тут задумувала — вона усе програла. Так зване "питання русинів", подивіться, де воно? Після того, як той, кому інструкції давав Сурков, втік до Москви, усе затихло, — сказав Москаль.

За його словами, в області немає ні антиукраїнських, ні антиугорських настроїв.

— Вдумайтеся, угорці в Україні становлять 0,04% населення і вони компактно проживають тільки на Закарпатті. Вони що, "роблять погоду"? Тому, ще раз кажу, це спровокований інтерес і надумана проблема, — сказав глава ОДА.

Геннадій Москаль зазначив, що Україна має два ратифікованих парламентом прямих договори з Угорщиною, що дозволяють етнічним угорцям "мати двомовні назви, вивішувати прапори, вчитися своєю мовою і ставити пам'ятники". І це, за словами Москаля, повністю відповідає європейським правилам поводження титульної нації з національною меншиною.

— Якщо ми хочемо йти в Європу і в НАТО, то ми маємо сповідувати ті цінності. Титульна нація в Україні — українська, в Угорщині — угорська, у Польщі — польська. Вони зобов'язані гарантувати права національних меншин, — зазначив голова Закарпатської ОДА.

Раніше повідомлялося, що Петро Порошенко під час виступу з нагоди Дня Національної гвардії України заявив, що Закарпаття стало об'єктом атаки російських спецслужб, мета якої — ускладнити відносини України із західними партнерами.

QHA