КИЇВ (QHA) -

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що не готова узгодити графік відвідування політичних в'язнів з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою. Про це вона повідомила під час брифінгу після прибуття до Києва сьогодні, 26 червня.

— Відповідно до синхрону, ми маємо домовитися і обговорити «дорожню карту», ​​взаємні відвідування з термінами мають бути узгоджені. Вона (український омбудсмен — ред.) мені надіслала свої пропозиції, але я поки не готова їх узгодити. У нас, омбудсменів, є ще багато інших питань, пов'язаних з невиплатою заробітної плати, відстоюванням інтересів інвалідів, школи, діти, піонерські табори — усе це потребує нашої уваги.

Москалькова сказала, що максимально підлаштувати свій графік, щоб домовитися з Денісовою про графік відвідування політв'язнів.

— Якщо буде дано дозвіл на взаємне відвідування, то я підлаштую графік: і Одесу, і Херсон, та інші міста мене дуже хвилюють.

Денісова, у свою чергу, заявила, що доступ омбудсменів до політв'язнів вимагає синхронності та взаємності.

— Наш президент виконав усі домовленості. Він дійсно зняв заборону на в'їзд Тетяни Москалькової в Україні. Але все інше вимагає синхронності та взаємності у діях. Якщо я не можу потрапити до наших політв'язнів, то і пані Москалькова не може потрапити до своїх громадян, які перебувають на території України.

Окрім цього, український омбудсмен зазначила, що не зможе приїхати в Україну, щоб зустрітися з Москальковою, оскільки наразі вона чекає доступу до Романа Сущенка. Денисова додала, що усі терміни щодо її відвідування політв'язнів анулювали напередодні.

— У них було тільки чотири доби, щоб розглянути наше звернення. Але вчора вони нам не повідомили. Наше посольство подало ноту до МЗС РФ і звернулося із заявою до голови Московського міського суду, і зараз ми хочемо вручити заяву особисто.

За словами Денісової, вона не може домовитися з Москальковою про графік відвідування політв'язнів, оскільки російський омбудсмен заявляє про необхідність "узгодити його ще з кимось". Український омбудсмен підкреслила, що РФ постійно перешкоджає відвідуванню українських політв'язнів.

— Я спілкуюся щодня, щогодини з пані Москальковою, але, на жаль, вона не вирішує питання про допуск мене до наших політв'язнів. Тому в мене є з нею контакт, вона знає усі плани, наміри, всі ноти МЗС України до МЗС РФ, але коли я їй щось пропоную, вона каже, що їй треба узгодити. Вона не може це узгодити з іншими, їй не погоджують інші державні установи, які мають право і мають ухвалити рішення щодо домовленості президентів двох країн.

QHA повідомляло, що Людмила Денісова вимагає від Росії надати їй доступ до українських політв'язнів у Росії і окупованому Криму. Вона заявила, що російська сторона подає суперечливу інформацію про стан здоров'я Олега Сенцова і Володимира Балуха.

Джерело: 112 Україна

QHA