МОСКВА (QHA) -

Уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що зверталася до українського омбудсмена Людмили Денісової з приводу обміну українських моряків рибальського судна «ЯМК-0041» на моряків судна «Норд». Про це йдеться у заяві на сайті російського омбудсмена.

Москалькова підкреслила, що зверталася з цією пропозицією до Денісової, однак відповіді нібито поки що немає.

У заяві також зазначено, що за словами «кримського уповноваженого з прав людини» Людмили Лубіної, екіпаж «ЯМК-0041» наразі знаходиться на «межі виживання» через складне матеріальне становище.

Нагадаємо, Людмила Денісова заявила, що планує домовитися з російським омбудсменом Тетяною Москальковою про надання допомоги екіпажам затриманих суден — російського «Норд» і українського ЯМК-0041. Денісова підкреслила, що зараз з цього питання тривають перемовини з російською стороною.

Відзначимо, 4 травня російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем з п'яти чоловік — громадян України. У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки. Окупанти стверджують, що рибалки промишляли у винятковій економічній зоні РФ.

Раніше, 26 березня, українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник "Норд" під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів.

QHA