МОСКВА (QHA) -

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова не проситиме президента РФ Володимира Путіна про помилування в'язня Кремля Олега Сенцова.

За її словами, цього їй не дозволяє зробити закон. Відповідно до російського законодавства, прохання про помилування має подати особисто засуджений.

Однак Москалькова зазначила, що у випадку з Надією Савченко процедура була порушена, оскільки про помилування главу держави попросили вдови загиблих.

— Закон мені не дозволяє звертатися з клопотаннями і розраховувати на розгляд цього звернення як публічного офіційного документа, і я поки нічого не знаю про волевиявлення родичів, самого Сенцова, чи хоче він цього.

Омбудсмен проігнорувала запитання, підтримала б вона прохання про помилування, якби воно надійшло від Сенцова або кого-небудь.

— Ще мене дуже турбує, що ось так (виходить): просили за Савченко. Її помилували, звільнили, передали українській стороні. Де вона зараз? Сидить ... Нам треба подумати ще, чи добре ми робимо, відправляючи (людей).

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Олег Сенцов дуже блідий, мало рухається і майже не встає з ліжкаЛікарі, які оглядають українського режисера, повідомили, що у нього відмовляють рецептори. Денісова звернулася до керівника ФСВП РФ Геннадія Корнієнка з проханням терміново надати допуск для відвідування Олега Сенцова.

Тим часом, на полях Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, відбувся флешмоб на підтримку українського режисера, в'язня Кремля Олега Сенцова.

Так, учасники конференції зробили загальне фото із закликом звільнити незаконно засудженого в РФ українця. Фотографію з учасниками акції опублікував міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс на своїй сторінці у Twitter.

QHA