МОСКВА (QHA) -

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова стверджує, що український політв'язень Олег Сенцов припинив голодування. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова в ефірі українського телеканалу.

Вона зазначила, що до цих пір перебуває в будівлі колонії, у якій тримають українського режисера. При цьому, перемовини з Москальковою зайшли у глухий кут. За словами Денісової, російський омбудсмен наполягає, щоб завтра, 16 червня, відбувся візит до іншого політв'язня в Омську, а далі Москалькова хоче поїхати у Херсон до директора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

— Коли-небудь, після 22 червня, не факт, може й дадуть можливість відвідати Сенцова. На що я у черговий раз, як і на всіх перемовинах, кажу, що у нас є Олег Сенцов, який за рамками цих усіх перемовин, тому що він голодує. На що вона мені декілька разів відповіла, що він і припинив голодування, і все контролюють. Я сказала, що мені потрібні документи, що він припинив голодування, ним власноручно підписані. Вона сказала: «Ось ви мені знову ставите завдання, у мене тут поруч в Єкатеринбурзі знаходиться уповноважений того округу, і він може розповісти, як себе почуває». Але він був в останній раз у Сенцова 5 червня ... Минуло 10 днів, і ніхто не дає нам ніякої інформації про стан Олега Сенцова, — заявила Денисова.

Український омбудсмен підкреслила, що і по іншому списку перемовини зайшли у глухий кут.

— У нас є ще й інший список, і з цього списку я теж зрозуміла, що ми зайшли у глухий кут. Тому що я зрозуміла, що вона хоче їхати спочатку до Вишинського, а потім вже — ми. Я так не готова співпрацювати з уповноваженим, який не працює ні на паритетних засадах, ні на першочергових завданнях, — повідомляє Денісова.

Вона припустила, що рішення у питанні візиту до політв'язнів ухвалює не Москалькова.

— Рішення ухвалюються десь вище, однією людиною, як і всі рішення у цій країні, і тому, я так думаю, що сьогодні нам ніхто не дозволить його відвідати. Ми сьогодні будемо намагатися летіти у Москву, тому що ми брали квитки в один бік, тому що не знали, як складуться обставини і коли нам дадуть побачитися з Сенцовим, і знову добиватися, щоб нам дозволили відвідати і Олега, й інших наших ув'язнених. У нас деякі домовленості щодо відвідування доступні на завтра, але не буду уточнювати, бо дуже боюся, що їх знову скасують, — сказала вона.

Нагадаємо, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував недопуск Денісової до Сенцова. Він заявив, що Олег Сенцов нібито не «утримувана особа» і засуджений за «досить тяжкою статтею».

Раніше Людмила Денісова заявила, що їй відмовили у зустрічі з Олегом Сенцовим. За словами Денісової, начальник управління відмовився надавати будь-яку інформацію про стан в'язня.

Відзначимо, Олег Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити всіх українських політв'язнів.

Джерело: Укрінформ

QHA