МОСКВА (QHA) -

МЗС Російської Федерації нібито має інформацію про підготовку інсценування хімічних атак у Сирії. Про це на брифінгу в Москві заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

За її словами, імовірно, хімічні атаки будуть інсценовані в населених пунктах Саракаб та Аріха при потужній інформаційній підтримці американських ЗМІ. В атаці звинуватять владу Сирії, і під цим приводом буде завданий черговий удару по цій країні, сказала Захарова.

Раніше інформацію про те, що сирійська влада має намір застосувати хімічну зброю, представник МЗС РФ назвала частиною підготовчої інформаційної кампанії.

Нагадаємо, прес-секретар американського президента Дональда Трампа Шон Спайсер озвучив засноване на розвідданих звинувачення режиму Башара аль-Асада в підготовці до нової атаки із застосуванням хімічної зброї.

— США виявили потенційну підготовку режиму Асада до чергової атаки із застосуванням хімічної зброї, яка, ймовірно, обернулася б масовим вбивством мирних громадян, включаючи дітей... Якщо Асад здійснить ще одне масове вбивство із застосуванням хімічних озброєнь, то він і його збройні сили заплатять високу ціну, -—говорилося в заяві прес-секретаря.

Війна в Сирії почалася в березні 2011 року, коли мирні демонстрації протесту переросли у збройний конфлікт після того, як військові відкрили вогонь по демонстрантах. За даними ООН, під час конфлікту загинуло понад 400 тисяч осіб, понад 10 мільйонів були змушені покинути свої будинки. 4,8 мільйона осіб знайшли притулок за межами країни.

Фото і джерело: АА

QHA