СІНГАПУР (QHA) -

Мова погроз і санкцій США не дасть бажаних результатів. Про це заявив глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу на зустрічі з держсекретарем США Майком Помпео у Сінгапурі на полях міністерської зустрічі АСЕАН.

Чавушоглу вважає, що американська сторона усвідомила позицію Туреччини.

— Мова погроз і санкцій не дасть бажаних результатів. Думаю, що американська сторона усвідомила позицію Туреччини, — зазначив дипломат.

Він підкреслив, що Вашингтон і Анкара продовжать роботу щодо усунення двосторонніх проблем, підкресливши, що Туреччина завжди виступала за врегулювання розбіжностей дипломатичним шляхом.

— Не можна очікувати, що усі проблеми усунемо під час однієї зустрічі. Ми продовжимо спільні кроки щодо усунення розбіжностей, коли повернемося до своїх країн, — додав Чавушоглу.

Як повідомляється, на зустрічі з Майком Помпео Чавушоглу обговорив шляхи усунення розбіжностей між Туреччиною і США. Відбувся обмін думками у питанні реалізації дорожньої карти щодо сирійського міста Мюнбіч, створення робочої групи у боротьбі з турецьким терористичним угрупованням PKK.

Нагадаємо, США запровадили санкції проти двох міністрів уряду Туреччини через їхню причетність до арешту і затримання американського пастора Ендрю Брансона.

Брансона заарештували в Туреччині за звинуваченням у шпигунстві й пособництві терористам Фетхуллаха Ґюлена і PKK. Йому загрожує до 35 років тюремного ув'язнення.

Вашингтон вимагає від влади Туреччини звільнення Брансона. У свою чергу Анкара бажає екстрадиції лідера організації FETÖ, проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який проживає у США. Ґюлена підозрюють в організації невдалого державного переворту в липні 2016 року. Американська влада відмовляється його видавати Туреччині.

Як писало QHA, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, коментуючи заяви керівництва США про введення санкції щодо Анкари, заявив, що мова погроз не принесе нікому користі. Він зазначив, що погрози, які озвучуються представниками США на адресу Анкари, засновані на ідеології сіонізму і євангелізму, що неприпустимо.

Джерело: AA

QHA