ВАШИНГТОН (QHA) -

24 травня лідер кримських татар, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у Вашингтоні був нагороджений медаллю "За служіння демократії" Національного фонду демократії (NED), заснованого Конгресом США, повідомила на своїй сторінці у Facebook засновник громадської організації КримSOS Таміла Ташева.

За її словами, цієї нагороди удостоювалися видатні люди, серед яких Лех Валенса, Вацлав Гавел, Далай Лама та інші.

Як заявив на церемонії нагородження голова з питань Східної Європи Державного департаменту США Йорган Ендрюс, Мустафа Джемілєв ніколи не сумнівався у своєму призначенні захищати права кримських татар.

— Він сказав під час заключного слова на суді у 1983 році: "Ніхто ні за яких обставин не змусить мене відмовитися від обов'язку. Сьогодні я готовий повторити це. І сподіваюся, що у мене буде достатньо духовної сили не змінити цього принципу до кінця свого життя". Він не змінив цього принципу і це визнання його духовної сили і відданості демократії та ненасильницьких дій, наполегливого ​​захисту людської гідності і національної єдності цього народу — кримських татар. Національний фонд демократії має честь нагородити Мустафу Джемілєва медаллю "За служіння демократії" (Democracy service medal), — сказав Ендрюс.

У свою чергу Джемілєв подякував США за підтримку територіальної цілісності України і введення економічних сакнцій проти РФ через окупацію Криму та агресію на сході України.

— Відзначення мене медаллю — це дуже приємний сюприз і моральна підтримка мене і моїх співвітчизників, які протистоять потужному агресору. Ця медаль за правом належить всьому кримскотатараскому народу, який зараз у єдиному пориві відстоює територіальну цілісність країни, — зазначив він.

Джемілєв зазначив, що Україна дуже потребує підтримки і солідарності демократичного вільного світу.

Раніше QHA повідомляло, що Мустафа Джемілєв зустрівся у Вашингтоні з представниками Адміністрації США, конгресменами, сенаторами та експертами.

Ключовими темами зустрічей стали відновлення територіальної цілісності України, боротьба з порушенням прав і свобод людини в тимчасово окупованому Росією Криму, а також підтримка кримськотатарського народу і українських активістів на півострові, зокрема у контексті звільнення політичних в'язнів, яких окупанти утримують в Криму і на території РФ .

QHA