АНКАРА (QHA) -

18 серпня в Анкарі відбувся 6-й конгрес правлячої Партії справедливості та розвитку, яку заснував президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Україну на конгресі представляв лідер кримськотатарського народу, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Як повідомляється на сторінці Facebook посольства України в Туреччині, Мустафа Джемілєв передав Президенту Туреччини послання від Президента України Петра Порошенка.

Українські дипломати відзначають, що стрижень відносин між двома державами залишився незмінним.

— Стрижень взаємин — стратегічне партнерство на основі поваги міжнародного права та інтересів одне одного, — йдеться у повідомленні.

При цьому до участі в Конгресі не допустили представника окупаційної влади Криму Руслана Бальбека.

Як повідомив у своєму Facebook глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, оскільки турецька сторона не давала попередньої згоди на включення його до складу делегації РФ, його не допустили на захід.

— Замість урочистої зали, де відбувся з'їзд АКP (турецький акронім Партії справедливості та розвитку — прим. ред.), прислужника російських окупантів Руслана Бальбека перепровадили у посольство РФ, де він зможе дочекатися часу відльоту делегації Держдуми до Москви, — написав Чубаров.

Як писало QHA, у жовтні минулого року, в рамках візиту президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана в Україну відбулася зустріч з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, членами Меджлісу і представниками кримськотатарської громадськості. Ердоган підкреслив, що Туреччина підтримує територіальну цілісність України і продовжуватиме допомогу кримським татарам.

QHA