ПРАГА (QHA) -

У Празі 21 серпня лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв провів зустріч із заступником Міністра закордонних справ Чехії Лукашем Кауцьким і главою Комітету у закордонних справах Палати депутатів парламенту країни Любомиром Заоралеком.

Про це йдеться на сторінці Уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу на сторінці у Facebook.

Під час зустрічі з Лукашом Кауцьким Мустафа Джемілєв розповів про ситуацію в окупованому Криму, тотальне порушення прав і свобод людини, репресії проти кримськотатарського народу, а також про кроки України щодо деокупації Криму.

На завершення зустрічі чеський чиновник подякував Мустафі Джемілєву за відвагу під час публічного засудження окупації Чехословаччини (у серпні 1968 року) і вручив пам'ятну медаль МЗС Чеської Республіки.

Репресії проти кримських татар, варварське знищення культурної спадщини кримських татар і колосальна шкода екології Криму були темою обговорення Мустафи Джемілєва з головою Комітету в закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Любомиром Заоралеком.

Мустафа Джемілєв під час цієї зустрічі зазначив, що Україна готує черговий проект резолюції Генасамблеї ООН щодо Криму і наголосив на необхідності надання підтримки нашій країні у цьому питанні. Заоралек запевнив у незмінності політики Чехії щодо невизнання окупації Криму і пообіцяв й надалі повну підтримку Чеської Республіки у питаннях територіальної цілісності України і санкцій проти Росії до повного звільнення Криму.

Як писало QHA, Мустафа Джемілєв на мітингу біля посольства РФ у Празі заявив, що Україна не торгує своєю свободою і ніколи не погодиться з окупацією Криму.

За його словами, українці продовжать відстоювати незалежність, цілісність своєї держави та її звільнення до останнього сантиметра території.

QHA