ДОХА (QHA) -

Згідно з даними МВС емірату, кібератака була здійснена з IP-адрес у двох районах Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Представники міністерства підготували відеоролик, з допомогою якого роз'яснили журналістам весь ланцюжок злочинних дій хакерів. Під час кібератак використовувалися програми щодо запобігання виявлення присутності хакерів.

Згідно з даними МВС, ще 22 квітня хакери розмістили вірус в інформаційній базі QNA. Атаки почалися 23 травня о 23:45, а о 00:13 на порталі QNA був розміщений помилковий текст виступу глави держави шейха Таміма бін Хамада Аль-Тані.

При цьому між IP, які використовувалися хакерами, був зв'язок. Безпосередньо перед початком кібератаки 23 травня сайт QNA відвідала велика кількість інтернет-користувачів з IP у двох районах.

За словами полковника МВС Катару Алі Мухаммеда аль-Муханнаді, після скоєння хакерської атаки події стали розвиватися за раніше затвердженим сценарієм. За його словами, учасникам кризи у відносинах з Катаром добре відомі особистості, які організували кібератаку на сайт QNA.

Нагадаємо, 5 червня Бахрейн, ОАЕ, Саудівська Аравія, Єгипет, Ємен, тимчасовий уряд Лівії, Мальдівська Республіка і Республіка Маврикій оголосили про розрив дипвідносин з Дохою, пояснивши це підтримкою еміратом тероризму та екстремістської ідеології, його ворожою політикою і втручанням у справи арабських держав. Пізніше до них приєдналися Мавританія та Коморські острови, а Йорданія та Джибуті знизили рівень диппредставництва.

ФОТО і джерело: АА

QHA