МІНСЬК (QHA) -

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Білорусі Дмитро Мирончук пояснив, чому Білоруська Республіка проголосувала «проти» резолюції по Криму на засіданні Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН.

В першу чергу Мирончук зазначив, що позиція Республіки з питання територіальної цілісності України жодним чином не змінилася:

— У зв'язку з цим хочу зазначити, що позиція Республіки Білорусь по Україні не змінилася ні на йоту. Питання про процедуру розгляду тематики прав людини в ООН лежить зовсім в іншій площині і, на наше тверде переконання, не має жодного відношення до теми територіальної цілісності України.

На думку прес-секретаря, механізм країнових резолюцій несправедливий і їхнє прийняття — це «шлях у нікуди». Це практика, яку нав'язує ООН окремим державам лише для просування своїх інтересів:

Ми завжди відкрито голосуємо проти країнових резолюцій, де б вони не розглядалися в Женеві або Нью-Йорку. Це не свідчення підтримки країн, що стають об'єктами резолюцій, а свідчення нашого послідовного неприйняття лицемірних підходів до теми прав людини, які нав'язуються Організації Об'єднаних Націй окремими державами за принципом «я краще знаю, що вам треба робити».

Сам же міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей довів позицію своєї країни до іноземних колег, включаючи і главу українського МЗС Павла Клімкіна.

Нагадаємо, раніше офіційна делегація Білорусі безуспішно намагалася заблокувати розгляд питання про дотримання прав людини в Криму на засіданні спеціалізованої комітету Генасамблеї ООН.

Проти ініціативи Білорусі виступили представники 101 країни, утрималися при обговоренні порядку денного засідання 37 делегацій, і лише 32 країни підтримали ідею Мінська. До останніх увійшли країни, економічно залежні від РФ, і держави третього світу. З великих країн білоруську ініціативу підтримали тільки співзасновники РФ по БРІКС — Індія і Китай, а також Єгипет, Індонезія і Північна Корея.

Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію про становище у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна), підтвердивши підтримку України у справі повернення півострова. За документ проголосували представники 73 країн, проти — 23, утрималися 76 делегацій.

ФОТО: інтернет

QHA