ТБІЛІСІ -

Росія порушує міжнародні правові норми і продовжує політику окупації на території Грузії, йдеться у заяві грузинського МЗС.

— Минуло дев'ять років відтоді, як Росія, не дотримуючись режиму припинення вогню і принципів міжнародного права, ігнорує суверенітет Грузії і продовжує політику окупації на території Абхазії та Південної Осетії. У дев'яту річницю Росія не виконує умов угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року і з повною зневагою фундаментальних принципів міжнародного права продовжує політику окупації та фактичної анексії невід'ємних регіонів суверенної держави. Регулярно відбуваються незаконні затримання та викрадення людей на окупаційній лінії, а також мають місце обмеження вільного пересування населення, що проживає на своїй землі, — йдеться у заяві, приуроченій до річниці війни.

У документі наголошується, що стосовно грузинського населення, яке проживає на окупованих територіях, тривають етнічна дискримінація та порушення фундаментальних прав.

Незважаючи на провокаційні дії Росії, уряд Грузії продовжує свою мирну політику і шляхом дипломатії, переговорів та діалогу намагається мирно врегулювати конфлікт, йдеться в заяві.

МЗС заявляє, що «в дев'яту річницю окупації грузинська сторона знову закликає міжнародну спільноту докласти консолідованих зусиль для усунення важких наслідків серпневої війни і мирного врегулювання російсько-грузинського конфлікту».

Нагадаємо, що збройний конфлікт між військами Грузії та збройними формуваннями Південної Осетії почався вночі 8 серпня 2008 року. «На допомогу» формуванням прийшла Росія, яка, на відміну від конфлікту з Україною 2014 року, офіційно оголосила про введення на територію Грузії частин своєї регулярної армії. Дмитро Медведєв, який на той момент був президентом Росії, оголосив про початок операції «з примусу Грузії до миру».

Бойові дії тривали до 12 серпня. Грузія в тому конфлікті втратила 412 осіб, з російського боку загинули 67 військовослужбовців.

26 серпня Росія офіційно визнала грузинські регіони — Південну Осетію і Абхазію — як «незалежні держави», а 2 вересня Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Росією.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA