ВІЛЬНЮС (QHA) -

Міністр закордонних справ Литви Лінас  Лінкявічюс прокоментував вирок, винесений підконтрольним Росії Сімферопольським районним судом заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову, на своїй сторінці в Twitter.

Зокрема, він зазначив, що Росія продовжує порушувати права людини.

— Росія продовжує цинічно порушувати права людини щодо кримських татар. Ільмі Умеров «засуджений» на 2 роки. Плачевно. Міжнародне співтовариство не може залишатися байдужим, — написав він.

QHA повідомляло, що після винесення вироку Ільмі Умерову біля підконтрольного Росії Сімферопольського районного суду зібралися люди, які прийшли його підтримати.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку. Міністерство закордонних справ України відреагувало на вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову і заявило, що він злочинний і незаконний, а президент України Петро Порошенко заявив, що вирок, винесений у справі Ільмі Умерова, — ганебний.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

Нагадаємо, ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

QHA